Sağlıklı Tavuk Bilgi Platformu (STBP) 2015 yılı Danışma Kurulu toplantısı 22 Nisan tarihinde Antalya Starlight Convention Center’da gerçekleştirildi.

Sağlıklı Tavuk Bilgi Platformu (STBP), 2014 yılı Danışma Kurulu toplantısı 22 Nisan tarihinde Antalya Starlight Convention Center’da gerçekleştirildi. Danışma Kurulu ve STBP üyelerinin katılım sağladığı toplantıda, kanatlı eti sanayinin gelişmesi ve sektörün en iyi şekilde temsil edilmesi için yapılacak çalışmalar ele alındı.

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) ve Sağlıklı Bilgi Platformu Başkanı Dr. Sait Koca’nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Danışma Kurulu üyelerinin sektör hakkında topluma fayda sağlayacak çalışmaların artırılması yönünde görüş ve önerileri alındı.

Danışma Kurulu üyelerinden oluşan Çalışma Gruplarının, sektörün önemli ve öncelikli sorunları üzerinde fikir alışverişi yaptığı toplantıda Dr. Sait Koca, “Türk beyaz et sektörünü sizlerin de katkılarıyla hep birlikte büyütmeye devam edeceğiz. Büyüme yolculuğumuz devam ederken sektörün yaşadığı sorunlar azalmıyor, tam tersine çoğalıyor. Bugün burada bu konulardan bizim için öncelikli önemli olanları belirleyip üzerinde tartışmak ve alınacak aksiyonlar, izlenecek yöntemlerle ilgili bir sonuca varmak istiyoruz. Ülkemiz kanatlı eti sanayinin gelişmesi ve sektörün en iyi şekilde temsili için çalışmalar yapan Derneğimiz ve Platformumuz için sizlerden aldığımız destek bizim için çok önemli. Bu anlamda da işbirliğiniz ve değerli katkılarınız için teşekkür ederiz. Türk beyaz et sektörünü sizlerin de katılımıyla hep birlikte büyütmeye devam edeceğiz” dedi.